Oceláři porazili v Lize mistrů bratislavský Slovan i podruhé

Třinečtí hokejisté se rozloučili s letošním ročníkem Ligy mistrů výhrou 4:1 na ledě Slovanu Bratislava. Oceláři porazili slovenský tým i před týdnem a obsadili ve skupině F se šesti body třetí místo. Dál postoupili Fribourg a Leksand.

Osmnáctiletý útočník Michal Ramik vstřelil na ledě Slovanu vítězný gól. Ilustrační foto: Petr Rubal

Třinec už před dvojzápasem se Slovanem ztratil šanci na play off a trenéři dali prostor v obou utkáních hráčům z prvoligového Frýdku-Místku. Minule debutoval v dresu áčka Pavel Matěj, tentokrát si odbyl premiéru Matouš Čmiel. Kromě nich ještě nastoupilo v Bratislavě šest hráčů z partnerského klubu Ocelářů – obránce Michálek a útočníci Christov, Szturc, Peterek, Martynek a Ramik, který vstřelil vítězný gól.

„Hráli jsme naší hru. Měli jsme sebou hodně mladých chlapců, kteří plnili všechno, co trenér řekl. Byl to z jejich strany zodpovědný výkon, který jsme korunovali i nastřílenými góly,“ řekl novinářům třinecký obránce Martin Marinčin.

Oceláři rozhodli v rozmezí 21. až 28. minuty, kdy po bezbrankové první třetině třikrát udeřili. Domácí jim první dva góly darovali, když dlouho váhali s rozehrávkou za brankou a přišli o puk. Skóre otevřel Hrehorčák, který po zisku kotouče obkroužil branku a zasunul jej do prázdné. Při druhé situaci obral Peterek soupeře o puk a předložil jej Ramikovi, který pohodlně zvýšil.

„Jsem hrozně rád za finální výsledek. Myslím, že v první třetině jsme hráli velmi dobře. Dobře jsme bruslili, ale nepodařilo se nám dát gól. Ve druhé třetině jsme se štěstím dali dvě branky po velkých chybách domácích, které nám pomohly,“ uvedl kouč Václav Varaďa.

Na 3:0 upravil Roman střelou z úhlu. Domácí ve 34. minutě využili přesilovou hru, ale na začátku třetí třetiny zvýšil zblízka bekhendem Dravecký. „Za stavu 3:0 jsme malinko pustili Slovan do hry. Dali jeden gól, bylo tam pár dalších šancí, ale brankář Kacetl nás v těch situacích podržel. Ve třetí třetině jsme si utkání kontrolovali, i když jsme se dostali do problémů fauly, tak jsme zaslouženě vyhráli,“ doplnil Varaďa.

Oceláře čekají ve zbytku týdne dva domácí zápasy s týmy, které jsou na prvních dvou místech extraligové tabulky – v pátek Pardubice a v neděli Mladá Boleslav. Oba soupeři mají shodně o tři body a o dvě odehrané utkání více než Třinec.

Slovan Bratislava – Oceláři Třinec 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Yogan (Valach, Urbánek) – 21. Hrehorčák, 27. Ramík (Peterek), 28. Roman (Jaroměřský, Adámek), 44. Dravecký (Michálek, Adámek). Rozhodčí: Stano, Snášel – Konc, Šoltés (všichni SR). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.
Třinec: Kacetl – Marinčin, Doudera, Michálek, Zahradníček, Adámek, Jaroměřský, Matyáš – O. Kovařčík, Roman, Hrehorčák – Kofroň, Matěj, Dravecký – Szturc, Čmiel, Christov – Ramik, Peterek, Martynek. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.