Oceláři přestříleli Brno výrazně, ale získali jen jeden bod

Třinečtí hokejisté smazali v Brně dvoubrankovou ztrátu góly obránců Mariana Adámka a Jana Zahradníčka, ale nakonec prohráli 2:3 v prodloužení. Oceláři byli přitom aktivnější, soupeře přestříleli 41:18.

Ondřej Kacetl držel Třinec ve hře, jediný gól inkasoval až ve 48. minutě. Ilustrační foto: Petr Rubal

Brnu chybělo osm hráčů včetně Petera Muellera, ale v sedmé minutě už vedlo 2:0. V přesilové hře otevřel skóre Zaťovič, který zakončil souhru do prázdné branky, a tečí zvýšil Šalé.

„Tým ukázal charakter, ve třetí třetině se zvedl. Hodně jsme stříleli, vyrovnali jsme, ale v prodloužení nás postihl krátký výpadek, čehož soupeř využil a vyhrál.“Trenér Marek Zadina

„Vstupy do zápasů nám v poslední době nevycházejí tak, jak bychom si představovali. Nemůžeme se do toho dostat, i dnes jsme rychle inkasovali dva góly. Něco jsme si řekli o přestávce, chyběl nám důraz před brankou, ztráceli jsme puky jak v útočném, tak i obranném pásmu, komplikovali jsme si situaci,“ zhodnotil úvod utkání Marek Zadina, který při neúčasti nemocného Václava Varadi dělal hlavního trenéra.

Po 43 sekundách druhé třetiny snížil Adámek v početní převaze střelou od modré čáry. Z dalšího tlaku vyrovnal v 52. minutě Zahradníček i s tečí domácího Holíka, který ale v prodloužení zařídil Kometě bonusový bod. „Tým ukázal charakter, ve třetí třetině se zvedl. Hodně jsme stříleli, vyrovnali jsme, ale v prodloužení nás postihl krátký výpadek, čehož soupeř využil a vyhrál,“ mrzelo kouče.

Další zápas odehrají Oceláři tuto neděli od 15.00 s Libercem. Nová opatření Ministerstva zdravotníci už pustí do haly více než tisícovku lidí, kapacita se zvedne na 3200.

Brno – Třinec 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Zaťovič (Roth, Holík), 7. Šalé (Bartejs, Zaťovič), 61. Holík (Šalé, Zaťovič) – 21. Adámek (Bakoš), 52. Zahradníček (Chmielewski, Zbořil). Rozhodčí: Šír, Šindel – Lederer, Gerát. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 1000.
Třinec: Kacetl – Adámek, Doudera, Zahradníček, Zbořil, Teper, Krenželok – Růžička, Vrána, Hrehorčák – Svačina, Nestrašil, Bakoš – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Szturc, Kofroň. Trenéři: Zadina a Krátoška.