Oceláři prohráli šlágr kola a ztenčil se jim náskok

Třinečtí hokejisté prohráli v souboji dvou nejlepších extraligových týmů na ledě Sparty 2:4 a před pražským celkem mají v čele náskok už jen jednoho bodu. Do konce základní části chybí odehrát poslední tři kola.

Právě po zákroku na Petra Vránu vznikla ve 35. minutě hromadná strkanice. Archivní foto: Petr Rubal

„Neodehráli jsme špatný zápas, i když máme nakonec nula bodů. Myslím si, že za bojovnost jsme si zasloužili dát nějaký gól, který by nám ve výsledku pomohl. Teď jsme všichni zklamaní, ale máme před sebou tři zápasy a jeden bod náskok před Spartou. Pořád to máme ve svých rukou. Hodíme to za hlavu a připravíme se na úterní zápas, kdy se po delší době představíme doma,“ uvedl třinecký trenér Václav Varaďa.

„Teď jsme všichni zklamaní, ale máme před sebou tři zápasy a jeden bod náskok před Spartou. Pořád to máme ve svých rukou.“Třinecký trenér Václav Varaďa

Jeho svěřenci v průběhu utkání dvakrát vyrovnali vedení soupeře. Domácí dali první gól zápasu, když se z mezikruží trefil Řepík. Po ideální přihrávce Chmilewského poté skóroval Ondřej Kovařčík a otočit stav mohl Vrána, ale v poslední chvíli se natáhl po puku Salák a sebral mu gólovou šanci betonem. Místo toho udeřila Sparta. Pět sekund před koncem první třetiny využil přesilovou hru Sobotka.

Oceláře gól do šatny nezaskočil a nahozením Kundrátka od modré čáry korunovali tlak vyrovnávací brankou. Dlouho ale nerozhodný stav nevydržel, ve 25. minutě propálil Štěpánka z levého kruhu Sukeľ. Třinečtí hráči byli v dalším průběhu nebezpečnější, ale domácí uklidnil v 52. minutě z dorážky Forman. Třinec hrál ke konci dlouho bez brankáře, ve které Růžička dvakrát trefil tyč. Závěr zápasu doprovázely i menší strkanice.

„První dvě obdržené branky byly zbytečné, dostali jsme tak Spartu do hry a museli dotahovat skóre,“ litoval nejlepší střelec ligy Matěj Stránský, který se stejně jako celá elitní lajna Třince neprosadil. „Dnes to beru trochu na sebe. První dvě třetiny jsem byl hrozný, klukům jsem moc nepomohl. V poslední části tam nějaké šance byly, ty jsem ale neproměnil,“ řekl sebekriticky.

Třinec má po prohře se Spartou horší vzájemné zápasy. Aby získal potřetí v klubové historii Prezidentský pohár, nesmí proto v posledních třech utkáních (Litvínov, Mladá Boleslav a České Budějovice) získat méně bodů než Pražané (České Budějovice, Kometa, Mladá Boleslav).

Sparta Praha – Třinec 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Řepík (Horák), 20. Sobotka (Řepík, Horák), 25. Sukeľ (Polášek, Říčka), 52. Forman (Sukeľ, Košťálek) – 15. O. Kovařčík (Chmielewski, Gernát), 22. Kundrátek (M. Kovařčík, O. Kovařčík). Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Bez diváků.
Třinec: Štěpánek – Doudera, Gernát, Musil, Freibergs, Kundrátek, Zahradníček – Růžička, Vrána, Stránský – Rodewald, Marcinko, Kurovský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Hrňa. Trenéři: Varaďa a Zadina.