Oceláři prohráli v Lize mistrů na hřišti Leksandu gólem z 56. minuty

Třinečtí hokejisté prohráli i druhé utkání nového ročníku Ligy mistrů, na ledě Leksandu podlehli 2:3. Švédské mužstvo rozhodlo o výhře gólem z 56. minuty. Oceláři jsou tak v soutěži po dvou kolech bez bodu.

Třinecký útočník Andrej Nestrašil vstřelil ve třetí třetině dvě branky. Ilustrační foto: Lukáš Filipec

Oceláři vedli od prvního střídaní, po sedmnácti sekundách uspěl Nestrašil tečí Musilovy střely. Domácí ale zápas otočili slepenými góly na začátku druhé třetiny, v níž Mazanec ještě zlikvidoval dalších dvacet střel. Nerozhodný stav platil opět v čase 52:42, když se po hezké souhře s Hrňou prosadil Kurovský. Leksand ale strhl vítězství na svou stranu ještě v základní hrací době střelou Langa z mezikruží.

„Po velmi dobré první třetině se nám druhá vůbec nepovedla, byla z naší strany hodně špatná, a to rozhodlo.“Asistent trenéra Aleš Krátoška

„Po velmi dobré první třetině se nám druhá vůbec nepovedla, byla z naší strany hodně špatná, a to rozhodlo,“ řekl asistent trenéra Aleš Krátoška. „Ve třetí třetině jsme chtěli navázat na tu první, srovnali jsme a sahali jsme po bodu. Neubránili jsme ale jednu akci a soupeř o gól vyhrál,“ mrzelo ho.

Nyní Oceláře čekají doma s Fribourgem (2. září, 17:05) a s Leksandem (4. září, 15.00) odvety. „Oba týmy jsou silné, mají velkou kvalitu. Dovedeme s nimi hrát, ale musíme makat celých šedesát minut,“ podotkl Krátoška.

Leksand – Oceláři Třinec 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Caito (Veronneau, Ashton), 26. Själin (Caito, Ashton.), 56. Lang (Ruohomaa, Ahnelöv) – 1. Nestrašil (Musil, Vrána), 53. Kurovský (Hrňa, Kundrátek) Rozhodčí: Harnebring, Nord – Almerstedt, Nordlander. Vyloučení: 1:4 Využití: 1:0.
Oceláři Třinec: Mazanec – Musil, Kundrátek, Doudera, Zahradníček, Jaroměřský, Adámek, Matyáš – Nestrašil, Vrána, Růžička – Kurovský, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, M. Kovařčík, Dravecký – Kofroň, Peterek, Ramik – Christov. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.