Oceláři promarnili třígólový náskok a přišli o neporazitelnost

Třinečtí hokejisté vedli v Pardubicích po dvou třetinách 6:3, ale soupeři podlehli 6:7 v prodloužení a až v desátém utkání sezony poprvé prohráli. Ocelářům nepomohly ani čtyři body (1+3) od Martina Růžičky.

Martin Růžička (vlevo) vede kanadské bodování extraligy (5+15), Matěj Stránský je v čele tabulky střelců (11+6). Archivní foto: Petr Rubal

Oceláři inkasovali v úvodním střídání, po 29 sekundách se trefil Tybor, ale už v deváté minutě vedli po brankách Kundrátka, Stránského a Vrány 3:1. Domácí vstřelili kontaktní gól Svačinou, jenže na přelomu první a druhé třetiny zvýšili Růžička se Stránským na 5:2. Pardubice snížily ve 27. minutě Nakládalem, Jaroměřský ale premiérovým gólem za Třinec vrátil týmu tříbrankový náskok.

„Pardubicím jsme darovali zápas úplně neskutečně.“Třinecký asistent trenéra Marek Zadina

Ocelářům ale nevyšel začátek třetí třetiny. Mikuš a Camara dostali Pardubice na dostřel a při hře bez brankáře vyrovnal Svačina v čase 59:31. Obrat dokonal v prodloužení Ďaloga.

„To by se nemělo stávat. Bylo to o nás,“ řekl asistent trenéra Třince Marek Zadina k zápasu, ve kterém Pardubice hrály poprvé po odvolání trenéra. „Věděli jsme, že nezmění taktiku od základu, čekali jsme obdobný hokej. My jsme ale selhali. Pardubicím jsme darovali zápas úplně neskutečně,“ dodal.

Růžička souhlasil. „Našemu týmu by se nemělo stávat, že dostane tolik gólů. Takové vedení bychom navíc měli udržet. Nevím, jestli to z naší strany bylo podcenění nebo přišlo uspokojení. Musíme se teď ale koukat pořád dopředu. V úterý máme zápas v Hradci, ten budeme chtít zvládnout,“ řekl.

Třinec tak neprotáhl extraligový rekord v počtu výher od začátku sezony. V případě vítězství mohl navíc potřetí v klubové historii dosáhnou šňůry deseti a více výher v řadě. Jeho nejdelší série se zrodila v 2014/15, tehdy se zastavila na čísle třináct.

Růžička se po utkání posunul do čela produktivity soutěže (5+15), v závěsu je Stránský (11+6), který je s jedenácti góly i nejlepším střelcem extraligy. Na čtvrtém místě je obránce Martin Gernát (3+11). Třineckou nadvládu v kanadském bodování narušuje jen plzeňský Milan Gulaš (6+11).

Pardubice – Třinec 7:6 v prodl. (2:4, 1:2, 3:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Tybor (Poulíček, Svačina), 15. Svačina (Blümel, Nakládal), 27. Nakládal (Tybor), 42. Mikuš (Claireaux, Camara), 43. Camara (Mikuš, Holland), 60. Svačina (Nakládal), 63. Ďaloga (Poulíček, Tybor) – 6. Kundrátek (Jaroměřský, Dravecký), 6. Stránský (Růžička, Gernát), 9. Vrána (Martin Růžička, Gernát), 19. Růžička (Zadina, Vrána), 27. Stránský (Růžička, Gernát), 37. Jaroměřský (Kundrátek, M. Kovařčík). Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Bez diváků.
Třinec: Kořenář – Doudera, Gernát, Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Růžička, Vrána, Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Hrňa. Trenér: Varaďa.