Oceláři se dvakrát utkali s Plzní, výhry si oba týmy rozdělily

Třinečtí hokejisté se střetli v play off hracím režimu dvakrát během dvou dnů s Plzní. Oceláři v úvodním utkání uspěli 4:3 v prodloužení, když po dvou gólech vstřelili Michal Kovařčík a Matěj Stránský. V odvetě vyhrál soupeř 5:0.

Patrik Hrehorčák nastupoval v Plzni v obou zápasech v elitní formaci Ocelářů. Archivní foto: Petr Rubal

Plzeň otevřela v úvodním utkání skóre už v páté minutě, ale rychle vyrovnal Kovařčík, který se prosadil zblízka bekhendovým zakončením mezi betony Frodla. V přesilové hře otočil Stránský, ale plzeňský gólman vychýlil branku ze svého postavení a v momentě střely už byla posunuta, proto ji rozhodčí neuznali. Byť by Frodl neměl tak či tak nárok. Domácí následně udeřili v oslabením Suchým.

Od prostřední třetiny nahradil Štěpánka v brance Ocelářů Kacetl a překonal ho Kodýtek. Třinec se ale nevzdal a ještě před druhou sirénou vyrovnal. Nejdříve snížil Kovařčík a poté skóroval v přesilové hře z mezikruží Stránský, který z podobného místa rozhodl i prodloužení.

„Tým hrál pohledný a účelný hokej. Vytvořili jsme si spoustu šancí a za stavu 1:3 jsme ukázali charakter. Nezabalili jsme to a hráli nadále na maximum. Hráči podali dobrý týmový výkon, výsledku šli od prvního střídání naproti a odměnou jsou dva body,“ řekl k zápasu trenér Václav Varaďa.

Oceláři přestříleli soupeře v prvním utkání 31:19 a výraznou převahu měli i v odvetě (38:25). Domácí ale využili ve 12. minutě Pourem přesilovou hru a poté je několikrát podržel Pavlát, který zlikvidoval i sóla Stránského a Gernáta.

„Po několika šancích, které jsme neproměnili, získal Pavlát sebevědomí. Chytal výborně, měl také občas štěstí. Na druhou stranu je třeba říct, že jsme vyložené situace neřešili se zabijáckým instinktem. V některých momentech jsme měli jít do branky s větší agresivitou. Sbírat puky a dorážky, které tam ležely. Plzeň byla efektivnější, proto vyhrála,“ hodnotil utkání třinecký kapitán Petr Vrána.

Uklidňující druhý gól přidala Plzeň až v 52. minutě opět v početní výhodě, v níž se trefil Čerešňák. Ve zbytku zápasu nasázel rychlý hattrick Straka, který zvýšil na 4:0 při powerplay. „Náš výkon se mi v prvních padesáti minutách líbil. Hráli jsme velice dobře, ale v posledních zápasech nás tlačí bota v proměňování šancí. Měli jsme jich spoustu, abychom se dostali do vedení,“ posteskl si Varaďa.

Třinec je i přes nejvyšší prohru v sezoně v čele extraligy s šestibodovým náskokem před Spartou Praha. Další utkání odehraje tento pátek doma proti Pardubicím.

Plzeň – Třinec 3:4 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Suchý (Straka, Lang), 19. Suchý (Gulaš, Stříteský), 28. Kodýtek (Gulaš, Budík) – 7. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Doudera), 33. M. Kovařčík (Marcinko), 39. Stránský (Hrňa), 64. Stránský (Doudera). Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:2, navíc Houdek (Plzeň) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Třinec: Štěpánek (21. Kacetl) – Doudera, Gernát, Adámek, Musil, Kundrátek, Jaroměřský – Růžička, Vrána, Hrehorčák – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Stránský – Šedivý, Marcinko, Martynek – Hrňa, Peterek, Dravecký – Kurovský.

Plzeň – Třinec 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 12. Pour (Stříteský, Kaňák), 52. Čerešňák (Gulaš, Suchý), 53. Straka (Gulaš), 58. Straka (Čerešňák), 59. Straka (Eberle, Pavlát). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Malý, Pešek. Vyloučení: 4:5, navíc Gulaš – Marcinko oba 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.
Třinec: Kacetl – Doudera, Gernát, Adámek, Musil, Kundrátek, Jaroměřský – Růžička, Vrána, Hrehorčák – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Stránský – Kurovský, Marcinko, Martynek – Hrňa, Peterek, Dravecký. Trenéři: Varaďa a Zadina.