Oceláři trestali fauly Liberce a ve finále vedou už 2:0

Třinečtí hokejisté zdolali Liberec 3:1 a ve finálové sérii vedou už 2:0. Oceláři zlomili bezgólový stav v závěru druhé třetiny v přesilových hrách. Využili je Vrána a Roman, který potrestal vyloučení Jelínka na pět minut a do konce utkání.

Třinečtí hokejisté vyhráli doma oba finálové zápasy se skóre 9:3. Foto: Petr Rubal

Oceláři ovládli první duel 6:2, ve kterém vedli 3:0 už v čase 14:09. Tentokrát se ale na první gól čekalo až do 35. minuty, když se v početní výhodě pět na tři prosadil po šestnácti sekundách z dorážky Vrána.

„Možná, že jsme očekávali, že utkání bude podobné tomu prvnímu, ale chyběl nám pohyb a bylo to hodně vyrovnané. Rozhodly speciální týmy. My jsme dali v přesilovce dvě branky, soupeř jednu.“Třinecký trenér Václav Varaďa

„V prvním zápase bylo strašně moc přečíslení a z toho pramenily góly. Oba týmy si tohle chtěly pohlídat, aby se chyb nedopustily. Proto to nebylo tak gólové. Liberec se podíval na video, připravil se zodpovědně. Všechna přečíslení si pohlídal, neměli jsme nějaký souvislý tlak. Rozhodla disciplína, to byl klíč,“ vysvětlil Roman, autor vítězné trefy.

Liberec v prostřední třetině obdržel tři menší tresty a jeden pětiminutový, který vyfasoval Jelínek za zásah do hlavy a krku při ataku na Stránského. Faul potrestal Roman střelou z mezikruží. Hosté ve 44. minutě využili Bulířem přesilovou hru pět na tři, ale výhru zpečetil Rodewald při hře soupeře bez brankáře.

„Asi došlo trochu k uspojení po prvním zápase, který jsme opravdu odehráli velmi dobře. Možná, že jsme očekávali, že utkání bude podobné, ale chyběl nám lepší pohyb a bylo to hodně vyrovnané. Rozhodly speciální týmy. My jsme dali v přesilovce dvě branky, soupeř jednu,“ uvedl třinecký trenér Václav Varaďa. „Ve třetí třetině jsme si to zkomplikovali, nechali se vyloučit do tří. Liberec dal gól a na našich hráčích byla vidět tíha toho utkání. Chtěli ho dohrát vítězně a zaslouží pochvalu za to, jak to zvládli,“ dodal.

Hostující kouč Patrik Augusta souhlasil, že rozhodly fauly. I v prvním duelu byli jeho svěřenci více nedisciplinovaní a Adam Musil také dostal pětiminutový trest za úder do obličeje ležícího Tomáše Marcinka.

„Myslím, že jsme odehráli o hodně lepší utkání. Rozhodla naše disciplína ve druhé třetině a nesmyslný faul, který nás poslal na pět minut do oslabení. Je to něco, co jsme v těch prvních dvou sériích nedělali. Nedovedu si vysvětlit, proč jsme to teď udělali ve dvou utkáních za sebou. Třinec se svými přesilovkami toho využil. Nesložili jsme zbraně, ve třetí třetině hráči opět ukázali svůj charakter a tlačili jsme se za vyrovnáním, na které se nám ale nepodařilo dosáhnout,“ řekl Augusta.

Série se nyní stěhuje do Liberce, kde se ve čtvrtek a v pátek odehrají další dvě utkání.

Třinec – Liberec 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Vrána (Stránský, Růžička), 39. Roman (Kundrátek, D. Musil), 60. Rodewald (Marcinko, D. Musil) – 45. Bulíř (Gríger, Lenc). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Lederer, Hynek. Vyloučení: 3:3, navíc Jelínek (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 424 (omezený počet). Stav série: 2:0.
Třinec: Kacetl – Gernát, Doudera, Kundrátek, D. Musil, Adámek, Freibergs – Růžička, Vrána, Stránský – Rodewald, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Kurovský. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Další zprávy z regionu