Oceláři vykročili za obhajobou jasnou výhrou

Třinečtí hokejisté ovládli úvodní čtvrtfinálový zápas s Brnem v poměru 5:0. Oceláři rozhodli drtivým vstupem – už po 111 sekundách vedli o dva góly a třetí přidali ve třinácté minutě. Kaňkou ale je, že utkání nedohrál kapitán Petr Vrána.

Třinečtí hokejisté rozhodli zápas v přesilových hrách. Ilustrační foto: Petr Rubal

„Skvělý start nám pomohl. Celý tým se uklidnil a hráli jsme od začátku do konce svou hru. Káca (Ondřej Kacetl) byl skvělý v bráně. Jsme rádi, že máme první vítězství,“ uvedl Martin Růžička. O góly se postaralo pět různých střelců, dva body si jako jediní připsali Michael Špaček a Daniel Kurovský za asistence.

„Skvělý start nám pomohl. Celý tým se uklidnil a hráli jsme od začátku do konce svou hru. Káca (Ondřej Kacetl) byl skvělý v bráně. Jsme rádi, že máme první vítězství.“Třinecký útočník Martin Růžička

Třinec hrál po třinácti dnech od posledního kola v základní části a nikdy se neví, jak přestávka na tým zapůsobí. Naopak Brno povzbudil obrat v sérii předkola s Vítkovicemi z 0:2 na 3:2. Postup završili před čtyřmi dny. „Hráče jsme nabádali, aby nic nepodcenili. Viděli jsme v sériích, které se hrály, že některé týmy zaspaly, protože měly dlouhou pauzu,“ uvedl trenér Václav Varaďa.

Skóre otevřel Tomáš Kundrátek střelou z mezikruží mezi betony gólmana Karla Vejmelky. Za 37 sekund zvýšil z přečíslení tři na dva Michal Kovařčík. Fantastický vstup do zápasu korunoval Martin Růžička, který po výborném pasu Petra Vrány střílel do odkryté branky.

Zbývající dva góly vstřelili Oceláři v přesilových hrách. Bombou z levého kruhu se prosadili ve 26. minutě Jack Rodewald a ve třetí třetině po krásné individuální akci Erik Hrňa.

Zápas se postupem času vyostřil a nedohrál jej Petr Vrána, jehož srazil tvrdě k ledu Michal Gulaši. „Zákrok jsem viděl na střídačce jen z jednoho záběru na tabletu. Brněnský hráč byl v posedu, a buď byl Petr trefený ramenem nebo kolenem, musím se na to ještě podívat. Možná to bylo malinko pozdě,“ komentoval Varaďa střet, po kterém chtěl třineckého kapitána pomstít Matěj Stránský. Dokonce shodil rukavice.

Rozhodčí Gulašiho za zákrok nevyloučili, celkově ale ve třetí třetině, ve kterých přibývalo drobných šarvátek a strkanic, rozdali 48 minut. „Je to play off, patří to k tomu. Takhle to je. Věděli jsme, s čím na nás přijdou a byli jsme na to připraveni,“ řekl Tomáš Kundrátek.

V zápase podal vynikající výkon gólman Ondřej Kacetl, který v brance nahradil nemocného Jakuba Štěpánka. Celkově kryl 26 střel a klíčový zásah si připsal za stavu 1:0, kdy v přečíslení dva na jednoho chytil pokus Petra Mrázka.

„Káca odvedl skvělou práci. Je to výborný brankář, na utkání se skvěle připravil. Jsme za jeho výkon velmi rádi,“ pokračoval Kundrátek. Kouč Varaďa doplnil, že Štěpánek by se měl k týmu připojit příští týden a že Ondřej Kovařčík začal už dnes s tréninky.

Série pokračuje druhým zápasem v neděli od 17.00. Duel přenáší přímým přenosem ČT sport. Oceláři čtyřicet minut před utkáním vysílají Dračí studio, jehož hostem bude tentokrát prezident klubu Ján Moder.

Třinec – Brno 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Kundrátek (Kurovský), 2. M. Kovařčík (Špaček), 13. Růžička (Vrána, Stránský), 26. Rodewald (Gernát, Špaček), 46. Hrňa (Freibergs, Kurovský). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Ganger, Klouček. Vyloučení: 8:13, navíc Stránský (Třinec) a Bondra (Brno) 10 min. Využití: 2:0. Bez diváků.
Třinec: Kacetl – Gernát, Doudera, Jaroměřský, Musil, Kundrátek, Freibergs – Růžička, Vrána, Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – od 46. Chmielewski. Trenér: Varaďa.