Oceláři začali přípravu na ledě s novou posilou

Třinečtí hokejisté absolvovali první společný trénink na ledě 1. srpna i s novou akvizicí. Oceláře posílil útočník Libor Hudáček, který pomohl Slovensku před pár měsíci k historickému bronzu na olympiádě. Naposledy hrál KHL.

Libor Hudáček na prvním tréninku. Foto: hcocelari.cz

„O Liborových herních kvalitách jsme dlouhodobě přesvědčeni. Má za sebou sportovně složitý rok, ale o to větší motivaci bude mít dokázat, že pořád patří mezi špičkové útočníky,“ řekl sportovní ředitel Jan Peterek a připomněl, že o slovenského forvarda hodně stál už před dvěma lety. Tehdy se bývalý útočník Liberce rozhodl pro angažmá v KHL, konkrétně zamířil do Nižněkamsku, kde v sezoně 2020/21 ovládl týmovou produktivitu.

„Přichází útočník s velice bohatou historií. Prošel si KHL, švédskou a švýcarskou ligou. Takže očekávání jsou velká, samozřejmě se jej budeme snažit co nejrychleji zapracovat do sestavy a týmu, aby mohl být opravdu posilou.“Zdeněk Moták

Minulý ročník byl pro slovenského útočníka plný turbulencí a vystřídal čtyři kluby. Sezonu začal v Nižněkamsku, jeden zápas odehrál v Iževsku (VHL) a v půlce října se však stěhoval do švýcarského Lugana, aby ročník zakončil v běloruském Minsku. Na reprezentační úrovni ale pomohl Slovensku loňské léto v olympijské kvalifikaci třemi góly a asistencí k postupu na hry v Pekingu, kde přispěl třemi body (1+2) k medaili.

„Něco takového jsem ještě nezažil. Taková je kariéra profesionálního hokejisty. Na klubové úrovni se mi tolik nedařilo, ale s reprezentací se nám povedl skvělý úspěch,“ zhodnotil loňský ročník Hudáček a s nadějí vyhlíží začátek nové sezony. „Oceláři jsou špičková organizace, mají tři mistrovské tituly v řadě. To vypovídá o obrovské kvalitě kádru. Těším se na kluky v kabině i spolupráci s trenéry Motákem a Országhem.“

Jednatřicetiletý Hudáček se do české nejvyšší soutěže vrací po dvou letech. Dosud působil jen v Liberci, kde odehrál 102 zápasů s bilancí 48 branek a 51 přihrávek. Zkušený útočník sehrál v KHL v dresu Slovanu Bratislava, Nižněkamsku a Dinamo Minsk celkem 218 utkání (45+58), tři sezony působil i švédské nejvyšší lize (Örebro a Färjestad). Zúčastnil se také šesti mistrovství světa dospělých.

„Přichází útočník s velice bohatou historií. Prošel si KHL, švédskou a švýcarskou ligou. Takže očekávání jsou velká, samozřejmě se jej budeme snažit co nejrychleji zapracovat do sestavy a týmu, aby mohl být opravdu posilou,“ uvedl trenér Zdeněk Moták.

Další zprávy z regionu