Oceláři zakončili rok 2020 výhrou, Hrňa dal stý extraligový gól za Třinec

Třinečtí hokejisté vyhráli na ledě Zlína 3:2 v prodloužení. Zápas rozhodl v čase 63:05 Martin Růžička, který přihrál v přesilových hrách na oba góly Eriku Hrňovi. Oceláři tak zakončí rok 2020 na prvním místě s náskokem čtyř bodů.

Erik Hrňa (druhý zprava) vstřelil vítězný gól v čase 59:22. Archivní foto: Petr Rubal.

Třinec před dvěma dny utrpěl v Olomouci nejtěžší porážku sezony (3:6) a jeho trenéři po čtyřech prohrách přeskupili všechny čtyři útočné formace. Do té elitní posunuli Patrika Hrehorčáka na místo nejlepšího střelce soutěže Matěje Stránského, který nastupoval se sourozenci Kovařčíkovými. Poprvé v sezoně za Oceláře nastoupili Jonáš Peterek, Rostislav Martynek a Milan Mikulík.

„Ceníme si, že jsme to opět byli my.“Erik Hrňa

„Už po minulém zápase jsme si k naší hře něco řekli, že musí být úplně jiná. Důraznější a že se musíme daleko víc tlačit do brány. Jít po hlavě do brankoviště, když nám tam nepadají krásné góly. Myslím si, že se nám to celkem dařilo. Jenom je škoda, že nemáme tři body. Jsme ale rádi, jakou hru jsme předvedli a ceníme si, že jsme to opět byli my,“ uvedl Hrňa, který si v utkání připsal stý extraligový gól v dresu Třince.

Právě Hrňa otevřel v deváté minutě skóre, když po křížném pasu Růžičky střílel z pravého kruhu bez přípravy. Zlín měl ve zbytku úvodní třetiny dvě dlouhé přesilovky pět na tři (109 a 114 sekund) a tu první využil po šťastném odrazu k vyrovnání. Třinec poté promarnil výhodu dvou mužů v poli (99 sekund) a ve 27. minutě otočil Vopelka, který ukrytou střelou zpoza pravého kruhu překvapil Kacetla.

Střelecky aktivnější Třinec (41:21) odpověděl ještě ve druhé třetině Hrňou. Ten si při jubilejním gólu nabruslil s pukem na holi od pravého mantinelu do středu a střelou k pravé tyči vyrovnal. V prodloužení si domácí nepohlídali Růžičku, který zblízka zajistil týmu bonusový bod a upevnil si i vedení v produktivitě soutěže. Zkušený útočník má bilanci 11+28 a před Milanem Gulašem (11+22) má náskok šesti bodů.

„Kluci hráli velmi dobře, srdcem a bojovně. Moc se v poslední době nadřeme na góly, proto jsme si před utkáním říkali, že musíme zjednodušit hru, tlačit se více do brány. To se povedlo, dostali jsme se v brankovišti do spousta šancí a proměnili jsme i přesilovky, které se nám teď taky moc nedařily. Jsme rádi, že jsme po čtyřech zápasech zvítězili a máme dva body, které jsme si zasloužili. Děkuji týmu za velmi dobrý hokej,“ řekl k zápasu asistent trenéra Marek Zadina.

Třinec odehraje další utkání 3. a 4. ledna, kdy změří síly dvakrát během dvou dní venku s Plzní.

Zlín – Třinec 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Honejsek (Gazda, Řezníček), 27. Vopelka (Herman) – 9. Hrňa (Růžička), 33. Hrňa (Růžička, Gernát), 64. Růžička (Stránský, Musil). Rozhodčí: Kika, Pilný – Lučan, Kis. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Bez diváků.
Třinec: Kacetl – Doudera, Gernát, Adámek, Musil, Kundrátek, Jaroměřský – Růžička, Vrána, Hrehorčák – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Stránský – Šedivý, Mikulík, Martynek – Hrňa, Peterek, Dravecký – Kurovský. Trenéři: Varaďa a Zadina.