Oceláři zvítězili v Českých Budějovicích fotbalově 1:0

Třinečtí hokejisté vyhráli na ledě Českých Budějovic 1:0 a vedou extraligu už o tři body. Duel rozhodl v čase 16:11 Erik Hrňa gólem v přesilové hře. Marek Mazanec zneškodnil 18 střel a připsal si třetí nulu v sezoně.

Erik Hrňa (uprostřed) vstřelil v Českých Budějovicích v přesilové hře jediný gól zápasu. Ilustrační foto: Petr Rubal

„Počítali jsme s tím, že to bude boj, který může klidně rozhodnout jeden gól. Jsme rádi, že jsme ho dali v přesilovce, pak už jsme hráli zodpovědně dozadu. Nějaké šance domácí měli, ale Mazi nás podržel. Jsme spokojení s výsledkem, nemusí každý zápas padat plno gólů,“ uvedl Hrňa, který je s devíti trefami nejlepším střelcem Třince v tomto ročníku.

„Hráli velice zodpovědně. Když měli šanci, šli dopředu. Když ne, tak si na ni počkali. Je to výborně organizovaný a kvalitní tým, který měl poslední ročníky úspěchy a ne nadarmo vyhrál extraligu.“Trenér Českých Budějovic Jaroslav Modrý

Hrňa se prosadil ze své parkety v pravém kruhu střelou bez přípravy k bližší tyči. Ke gólu mu také pomohlo, že si domácí, jak po zápase přiznali, hlídali v přesilové hře více na druhé straně Růžičku.

„Hned v první přesilovce jsme si hlavně všimli, že dobře zavírají prostor na křižné přihrávky. Takže jsme věděli, že to Milan (Doudera) bude muset hrát přes modrou čáru buď se mnou, nebo s Růžou, aby vždy jeden z nás mohl střílet. Vybral si mě, prostřelil jsem to, jen dobře,“ vysvětlil Hrňa.

Další gól už nepadl. „Věděli jsme, že nebude lehké vytvořit si brankovou příležitost proti dobře bránícímu, urputnému a silově vybavenému soupeři s dobrým gólmanem. Byli jsme trpěliví, poctivě jsme hráli, co jsme si řekli a využili jednu přesilovku, která rozhodla. Pak jsme hráli v obranném pásmu velice dobře a nepustili jsme domácí do vážnější šance,“ řekl kouč Václav Varaďa.

Jeho svěřenci vynulovali České Budějovice i ve druhém zápase sezony a potřetí za sebou. „Hráli play off hokej,“ poznamenal trenér Českých Budějovic Jaroslav Modrý. „Hráli velice zodpovědně. Když měli šanci, šli dopředu. Když ne, tak si na ni počkali. Je to výborně organizovaný a kvalitní tým, který měl poslední ročníky úspěchy a ne nadarmo vyhrál extraligu. Ví, co to obnáší, ví, co mají dělat a každý zná svoji roli. Je to výborný tým,“ podotkl.

Další utkání hrají Oceláři v neděli v Plzni už od 13.00.

České Budějovice – Třinec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 17. Hrňa (Doudera). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 5840.
Třinec: Mazanec – Kundrátek, Musil, Marinčin, Doudera, Adámek, Jaroměřský – Růžička, Vrána, Daňo – O. Kovařčík, Roman, Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Šedivý – Dravecký, Szturc, Hrehorčák. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.

Další zprávy z regionu