Oceláři skórovali už v první minutě, rychlý gól jim paradoxně ublížil

Třinečtí hokejisté prohráli na ledě Mladé Boleslavi 3:4. Poprvé využili i nové pravidlo trenérskou výzvu, ale neúspěšně. Podle kouče Ocelářů Václava Varadi rozhodly tři laciné branky v úvodní třetině a prohráváné osobní souboje.

Třinečtí hokejisté postoupili v posledních deseti letech čtyřikrát do finále play off. Archivní foto: Petr Rubal

Třinec, v jehož obraně ještě nenastoupila nová posila Cam Barker, otevřel už ve druhém střídání skóre zásluhou dorážky Tomáše Marcinka. „Zápas byl velmi vyrovnaný. Měli jsme skvělý vstup do utkání, ta branka byla zasloužená, měli jsme skvělý pohyb, ale paradoxně nám ublížila do další fáze utkání. Nechali jsme si v první třetině dát tři laciné branky, které nás v konečném důsledku stály tento zápas,“ uvedl Varaďa.

„Domácí dnes byli hladovější, hlavně v osobních soubojích, ať už v obranném nebo útočném pásmu, a to jim přineslo body.“Třinecký trenér Václav Varaďa

Třinec už v sedmé minutě prohrával 1:2. Ihned po druhém inkasovaném gólu se brankář Patrik Bartošák otáčel směrem k rozhodčímu, protože se dostal do kontaktu se stínícím Lukášem Pabiškou. Kouč Varaďa reagoval trenérskou výzvou, sudí si celou situaci znovu prohlédli u videa a gól uznali. Po šikovné přihrávce Petra Vrány zpoza branky vyrovnal Patrik Hrehorčák, který dal v extralize první gól, ale domácí ještě v úvodní třetině odskočili na 3:2.

Po přestávce učinil Varaďa změnu v brankovišti, Petr Kváča vystřídal Bartošáka. Mladá Boleslav zvýšila v závěru druhé třetiny, Třinec snížil ve 48. minutě trefou Vladimíra Draveckého. „Ve druhé a třetí třetině to bylo hodně urputné a domácí dnes byli hladovější, hlavně v osobních soubojích, ať už v obranném nebo útočném pásmu, a to jim přineslo body. Další zápas, který nás čeká v neděli, musíme odehrát lépe,“ dodal kouč.

Po mistrovské sezoně přestoupil právě do Mladé Boleslavi třinecký odchovanec David Cienciala, který se ale v letní přípravě zranil a do letošního extraligového ročníku ještě nezasáhl. Dodal, že jeho zdravotní stav se zlepšuje a že už začal s tréninkem.

Mladá Boleslav – Třinec 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. P. Musil (Zohorna, J. Stránský), 7. Najman (Pláněk, Kousal), 17. Skalický (Vondrka, Ševc), 39. Najman (J. Stránský) – 1. Marcinko (Hrňa), 9. Hrehorčák (Vrána, D. Musil), 48. Dravecký (Hrňa). Rozhodčí: Hejduk, Šindler – L. Kajínek, Špringl. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3221.
Třinec: Bartošák (21. Kváča) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, Adámek, Doudera – M. Stránský, Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Kofroň, Hladonik, Adamský – Polanský. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.