Olomouc přijela bez Krejčího. Oceláři rozhodli až smrští ve třetí třetině

Třinečtí hokejisté zvítězili doma nad Olomoucí 5:1. Oceláři rozhodli čtyřmi góly ve třetí třetině, v níž zlomili i díky dvěma trefám Andreje Nestrašila stav 1:1. Soupeř přijel oslabený o Davida Krejčího, který vynechal první zápas sezony.

Třinecký útočník Andrej Nestrašil vstřelil ve třetí třetině dvě branky. Ilustrační foto: Lukáš Filipec

„Nechci říct, že Olomouc byla jiná, styl hokeje mají pořád stejný, ale hráč jeho typu samozřejmě chybí. Pro nás bylo dobře, že nehrál, ale bylo to škoda pro lidi. Je to také kamarád a nikdo nikomu nepřeje nic špatného,“ uvedl třinecký kapitán Vrána, který se s Krejčím zná odmala. O absenci svého kamaráda před utkáním nevěděl. „Chystali jsme normálně na zápas, jako by tam byl na přesilovky, na všechno.“

„Výsledek 5:1 neodpovídá tomu, jaké utkání se hrálo. Jsme rádi ale za tři body a že nám to ve třetí třetině napadalo, i když se štěstím. Olomouc nám to ztížila jako pokaždé.“Václav Varaďa

Skóre otevřel v 17. minutě právě Vrána střelou z levého kruhu k bližší tyči. Hostům patřila druhá třetina. Vyrovnali v přesilové hře Nahodilem, následně trefili brankovou konstrukci.

„Druhou třetinu jsme nezvládli. Měli jsme ji odehrát lépe,“ podotkl Vrána. „Oni se dobře drželi na kotouči, beci dobře rozehrávali, nezbavovali se puků a byli schopni se dostávat do přečíslení. Olomouc nás ve druhé třetině v některých momentech dost přehrávala a místy to vypadlo, že jsou všude první. Měli jsme i štěstí, že nedali gól. To nás zachránilo,“ oddechl si třinecký kapitán.

Oceláře nasměrovala ke třem bodům 42. minuta, v níž se Zahradníčkova střela odrazila od Nestrašila do branky. „Trefilo mě to do ruky,“ ukazoval autor gólu hřbet dlaně. „Shodou okolností jsme poslední dva tréninky zrovna na tomhle pracovali. Jakmile posuneme puk na beky, je potřeba se tlačit více do branky, abychom dávali více takovýchto gólů,“ dodal.

Vzápětí zvýšil Doudera v přesilové hře výstavní ranou od modré čáry do horního rohu branky. Třinec zpečetil výsledek v závěrečných 62 sekundách. Nestrašil zamířil přesně při hře Olomouce bez brankáře ze středního pásma do prázdné branky. Poslední slovo měl ještě z úniku Michal Kovařčík, který uspěl s forhendovou kličkou.

„Výsledek 5:1 neodpovídá tomu, jaké utkání se hrálo. Jsme rádi ale za tři body a že nám to ve třetí třetině napadalo, i když se štěstím. Olomouc nám to ztížila jako pokaždé,“ uvedl třinecký trenér Václav Varaďa. „Malinko jsme se ve druhé třetině klepali, kdyby padl ještě jeden nějaký slabý gól, tak jsme to měli těžké. Našli jsme ale v sobě sílu, zredukovali jsme hru na tři útoky a šli jsme si za třemi body. Gratulace klukům do kabiny, že to nevzdali a že to odmakali, hlavně ve třetí třetině.“

Příští týden hrají Oceláři venku – v pátek v Pardubicích, v neděli na ledě Mladé Boleslavi.

Třinec – Olomouc 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 17. Vrána (Adámek), 42. Nestrašil (Zahradníček, O. Kovařčík), 48. Doudera (Růžička), 59. Nestrašil (O. Kovařčík), 60. M. Kovařčík (Szturc) – 27. Nahodil (Knotek, Káňa). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Třinec: Kacetl – Marinčin, Doudera, Kundrátek, Musil, Adámek, Zahradníček – Růžička, Vrána, Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil – Roman, Marcinko, Hrehorčák – Hrňa, Szturc, Šedivý – Dravecký. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.

Další zprávy z regionu