Oslabení Oceláři prohráli ve Varech, v obraně nastoupili čtyři hráči z Frýdku

Třinečtí hokejisté podlehli na ledě Karlových Varů 2:3 v prodloužení. Premiéru si v dresu Ocelářů odbyl Martin Bakoš, který nastupoval ve čtvrtém útoku. V obraně zaskočili při početné absenci čtyři hráči z Frýdku-Místku.

Jakub Teper (42) a Daniel Krenželok tvořili na ledě Karlových Varů druhou obrannou dvojici. Ilustrační foto: Petr Rubal

„Náš výkon nebyl moc dobrý. Dělali jsme spoustu individuálních chyb a brali si momentum v utkání zbytečnými vyloučeními. Ta byla klíčová v tom, že domácí srovnali krok a šli si za tím vítězstvím více než my,“ uvedl třinecký trenér Václav Varaďa, jehož svěřenci prohráli v Karlových Varech po šesti letech. „Samozřejmě jsem zklamaný, že jsme tady nechali nějaké body, ale musíme pogratulovat soupeři, který byl hlavně v těch fázích, kdy se srovnala hra, lepší.“

„Náš výkon nebyl moc dobrý. Dělali jsme spoustu individuálních chyb.“Václav Varaďa

Ocelářům chybí v zadních řadách tři olympionici (Kundrátek, Musil, Marinčin) a v Karlových Varech scházeli ještě Doudera se Zahradníčkem. Už v předchozích dvou utkáních hráli z Frýdku-Místku v obraně Teper s Krenželokem, ke kterým se nově přidali Michálek a Zbořil.

Domácí se ujali vedení ve 23. minutě, v níž Pulpán využil clony před Mazancem a prosadil se střelou zpoza pravého kruhu. Třinec na přelomu druhé a třetí třetiny otočil. Už po 24 sekundách proměnil Marcinko dvouminutovou výhodu pět na tři ve vyrovnávací gól po dobré přihrávce Chmielewského. Po jedenácti sekundách posledního dějství udeřil z pravé strany Hrehorčák.

Oceláři poté přežili oslabení tří proti pěti, ale tlak domácích pokračoval a Mikúš vyrovnal. Prodloužení rozhodl Redlich z úniku dva na gólmana. Třinec marně reklamoval, že rozhodující akci předcházel faul.

„Podali jsme bojovný a obětavý výkon. Byli jsme Třinci více než vyrovnaným soupeřem a dokázali jsme si dobrým pohybem vytvářet příležitosti. Možná nebýt zbytečného dvouminutového oslabení ve třech a lehkovážného nástupu do třetí třetiny, mohli jsme mít bodů i více. Rozhodně však s Třincem dva body bereme všemi deseti,“ uvedl asistent Karlových Varů Tomáš Mariška.

Tento týden čekají Oceláře ještě dvě domácí utkání s nejbližšími pronásledovateli. S druhým Hradcem Králové se střetnou v pátek a před televizními kamerami změří v nedělí síly s třetími Pardubicemi.

Karlovy Vary – Třinec 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Pulpán (Koblasa, Beránek), 51. Mikúš (Koblasa, Pulpán), 63. Redlich (Beránek) – 37. Marcinko (Chmielewski, Růžička), 41. Hrehorčák (Adámek). Rozhodčí: Pešina, Kika – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Třinec: Mazanec – Adámek, Jaroměřský, Teper, Krenželok, Michálek, Zbořil – Růžička, Vrána, Hrehorčák – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil – Svačina, Marcinko, Chmielewski – Dravecký, Szturc, Bakoš – Kofroň. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.