Třetí řada Ocelářů řídila výhru v Hradci Králové

Hráči třetího třineckého útoku vstřelili všechny branky při výhře Ocelářů 4:1 v Hradci Králové. Jednou se trefili Patrik Hrehorčák a Ondřej Kovařčík, jehož bratr Michal udeřil dvakrát v přesilových hrách.

Třinec směřoval k výhře od první třetiny, po níž vedl 2:0. Archivní foto: Petr Rubal

„V lajně nám to skvěle sedlo, za to jsme rádi. Potřebovali jsme zase získat ten pocit ze vstřelené branky,“ řekl Michal Kovařčík, který svůj výkon nezveličoval. „Neřekl bych, že jsem rozhodl zápas. Za dvě branky v přesilovce jsem rád, ale za výhrou stojí spíš skvělá práce Kvakyho (brankář Petr Kváča). Sice měl parádně postavenou branku a bylo tam pár tyček, ale zbytek vychytal. Chytá opravdu neskutečně,“ pochválil ho.

„V každém zápase se dostáváme do spousty šancí, konečně se nám je povedlo přetavit v branky.“Třinecký útočník Ondřej Kovařčík

Michal Kovařčík otevřel z dorážky skóre a v poslední minutě první třetiny u gólu na 2:0 vyšachoval celou hradeckou obranu s Ondřejem, který zakončoval do odkryté branky. „V každém zápase se dostáváme do spousty šancí, konečně se nám je povedlo přetavit v branky. A to tam bylo ještě mnoho dalších příležitostí. V tomhle týmu může dát branky kdokoliv, jsme rádi, že to dneska padlo na nás,“ uvedl Ondřej Kovařčík.

Domácí snížili v polovině utkání, kdy obrana zapomněla před brankou na osamoceného Koukala. Je to jediný gól, který Oceláři v posledních třech zápasech inksovali. Jejich neprůstřelnost trvala 157 minut. „V posledních zápasech plníme trenérovy pokyny, dnes tomu tak bylo do posledního bodu. Když hrajeme zodpovědně, tak soupeř má strašné problémy se dostávat k nám do pásma. Hra ve středním pásmu v zápasech hraje velkou roli,“ vysvětlil Michal Kovařčík.

Brzy na to ale vrátil Třinci dvougólový náskok z úniku Hrehorčák a v 56. minutě ale Kovařčík využil další přesilovou hru. „Brácha byl ve Finsku s reprezentací, přijel zpátky plný sebevědomí, je to trochu poznat,“ pousmál se Ondřej Kovařčík. „Trenéři nás zase dali zpátky dohromady, hraje se nám spolu velmi dobře. Skvěle k nám zapadl i Patrik, který tam lítá. Je to super,“ těšilo ho.

Výkon Ocelářů ocenil i soupeř. „Vítězství Třince je zasloužené. Hrál velmi dobře do defenzivy a byl nebezpečný směrem do útoku. V koncovce byl velmi efektivní, dva góly nám dal z přesilovky. My jsme sice celý zápas dřeli, ale v naší hře byla velká nervozita zejména směrem do útoku. V zakončení. Klukům se nedá upřít snaha, ale bohužel jsme opět dali jen jeden gól,“ litoval trenér Hradce Králové Tomáš Martinec.

Nyní Oceláře, kteří jsou v tabulce druzí za vedoucí Spartou Praha, čekají čtyři domácí zápasy za sebou – s Kometou Brno (19.11.), Vítkovicemi (21.11.), s Karlovými Vary (24.11.) a se Zlínem (26.11.)

Hradec Králové – Třinec 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Koukal (Červený) – 6. M. Kovařčík (Hrňa), 20. O. Kovařčík (M. Kovařčík), 33. Hrehorčák, 56. M. Kovařčík (Chmielewski, Gernát). Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 4219.
Třinec: Kváča – Kundrátek, Gernát, Doudera, Zahradníček, Musil, Galvinš – Chmielewski, Vrána, Stránský – Hrňa, Novotný, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský – Hladonik. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Další zprávy z regionu