Třinec si výhrou upevnil vedení, krásným sólem rozhodl Rodewald

Třinečtí hokejisté vyhráli ve Zlíně 3:2 a zvýšili svůj náskok v čele soutěže před pražskou Spartou na rozdíl čtyř bodů. Oceláři měli v utkání výraznou střeleckou převahu 39:13 a vítězný gól dal po krásném sólu Jack Rodewald.

Třinečtí hokejisté porazili Zlín v této sezoně ve všech čtyřech zápasech. Ilustrační foto: Petr Rubal

„Střídaly se tam lepší i slabší okamžiky, ale když jsme začali hrát hru, kterou umíme, tak jsme si vypracovali spoustu šancí. Škoda, že jsme soupeři více neodskočili,“ uvedl po utkání asistent třineckého trenéra Marek Zadina. „Dařilo se nám hrát v útočném pásmu, Zlín toho moc neměl, hrozil hlavně v přesilovkách a z rychlých brejků. Naštěstí nás ale podržel Káca (brankář Ondřej Kacetl) a závěr jsme zvládli,“ doplnil Ondřej Kovařčík.

Dařilo se nám hrát v útočném pásmu, Zlín toho moc neměl, hrozil hlavně v přesilovkách a z rychlých brejků. Naštěstí nás ale podržel Káca (brankář Ondřej Kacetl) a závěr jsme zvládli. Na první místo ještě nemyslíme.“Třinecký útočník Ondřej Kovařčík

Oceláři otevřeli skóre v páté minutě, když do přihrávky Davida Kofroně z pravé strany vložil hůl Ondřej Kovařčík a puk skončil v síti. Domácí vyrovnali na začátku druhé třetiny tečí Jakuba Šlahaře. Třinci ale vrátil ve 37. minutě vedení Matěj Stránský, který si vyjel z rohu kluziště před branku a pohotově vstřelil svůj 31. gól sezony.

Ještě pěknější akci předvedl v 51. minutě Jack Rodewald. Kanadský útočník převzal puk ve vlastním pásmu, nabral rychlost, zbavil se v útočném pásmu dvou bránících hráčů a oklamal i gólmana. Domácí už jen v závěru zkorigovali skóre.

Třinec na ledě předposledního týmu zaslouženě zvítězil, soupeři toho moc nedovolil. „Takové zápasy jsou velmi zrádné. Když takto soupeře přehráváte, tak častokrát to končí tím, že nám dají gól a my se pak trápíme. Naštěstí jsme ale vedli, Jack parádně ujel a dal vítězný gól. To nám hodně pomohlo. Pak už jsme si řekli, že závěr musíme zvládnout,“ řekl Ondřej Kovařčík.

Oceláři vyhráli dvanáctý z posledních třinácti utkání a přiblížil se zisku Prezidetnského poháru, který v historii klubu získali dvakrát. Do konce základní části už schází jen pět utkání. „Jdeme zápas od zápasu. Neradi se díváme moc dopředu, protože to je občas vrtkavé. Můžete pak zápas ztratit, protože lítáte hlavou v oblacích. Teď se soustředíme na další zápas v Hradci. Na první místo ještě nemyslíme,“ podotkl Ondřej Kovařčík.

Oceláře čekají ve zbytku týdne dva těžké zápasy – v pátek v Hradci Králové a v neděli ve šlágru kola nastoupí v Praze proti Spartě.

Zlín – Třinec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Šlahař (Honejsek), 59. Václavek (Karafiát, Dobiáš) – 5. O. Kovařčík (Kofroň), 37. Stránský (Doudera, Růžička), 51. Rodewald (Zahradníček). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Pešek, Malý. Vyloučení: 5:3, navíc Novotný (Zlín) 10 min. Bez využití. Bez diváků.
Třinec: Kacetl – Doudera, Gernát, Kundrátek, Zahradníček, Adámek, Freibergs – Růžička, Vrána, Stránský – Rodewald, Marcinko, Kurovský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Kofroň – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Peterek. Trenéři: Varaďa a Zadina.