Vrána se vytáhl třemi body proti svému bývalému týmu

Třinečtí hokejisté porazili Spartu 5:1. Ocelářům vycházely přesilové hry, ze kterých dali první tři góly zápasu. Bývalý kapitán pražského klubu Petr Vrána a Matěj Stránský dosáhli shodné bilance – vstřelili dva góly a na jeden přihráli.

Petr Vrána vstřelil dvě branky a navíc asistoval u vítězného gólu. Archivní foto: Petr Rubal

Vyšší výhru si připsal Třinec nad Spartou naposledy v play off 2013 (5:0). „Trochu mi jich i líto bylo,“ přiznal Vrána po výhře nad Spartou, jejíž vedení o den dříve odvolalo kouče Uweho Kruppa. „Někdy to tak bývá, že první zápas (po změně trenéra) se kluci vyhecují. Začátek utkání jsme ale zvládli, dali jsme rychlý gól v přesilovce, trochu nás uklidnil,“ dodal útočník, který do Třince přišel loni v lednu před uzávěrkou přestupů.

„Základní část jde do finiše, potřebujeme každý bod, chceme hrát dobře. Řekli jsme si, že na ně vletíme, a to se nám povedlo.“Třinecký útočník Matěj Stránský

Oceláři byli v početní výhodě stoprocentní, přestože se v předchozích pěti zápasech z této herní činnosti vůbec neprosadili. Skóre otevřel Stránský a ještě v úvodní třetině zvýšil Vrána. V první polovině prostřední třetiny přežili třinečtí hráči čtyři oslabení včetně 76 sekund dlouhé situace tří proti pěti. Poté udeřil z přesilovky parádní ranou opět Stránský.

„Věděli jsme, že několik minulých zápasů nám přesilovka drhla. Vrátili jsme se k nějakým původním věcem. Řekli jsme si, že musíme hru více zjednodušit, dostat více kotoučů na branku a to se nám podařilo. První gól byl po dorážce, druhý po přihrávce do prázdné brány, ale také po odraženém kotouči. Dodrželi jsme, co jsme si řekli. Díky přesilovkám jsme odskočili a získali trochu klid,“ vysvětlil Vrána, který přidal tečí čtvrtý gól.

Výborně chytající Jakub Štěpánek přišel o čisté konto ve 45. minutě, kdy ho z úniku překonal Robert Říčka. Konečnou podobu stanovil Erik Hrňa a Třinec se třetí Spartě Praha přiblížil na rozdíl jednoho bodu. Navrch má dvě utkání k dobru. „Základní část jde do finiše, potřebujeme každý bod, chceme hrát dobře. Řekli jsme si, že na ně vletíme, a to se nám povedlo. Všichni kluci makali a je z toho vítězství,“ těšilo čerstvého reprezentanta Stránského, který je s 16 góly nejlepším střelcem Ocelářů v této sezoně.

V posledním utkání před reprezentační přestávkou hrají Oceláři v neděli na ledě Litvínova. Poté se tři třinečtí hráči David Musil, Matěj Stránský a Michal Kovařčík připojí k českému národnímu týmu. Mezi náhradníky je i Ondřej Kovařčík. Slovenskou reprezentaci posílí Martin Gernát a Tomáš Marcinko.

Třinec – Sparta Praha 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Stránský (Wolski, Roth), 15. Vrána (Wolski, Roth), 35. Stránský (Marcinko, Vrána), 37. Vrána (Zahradníček, Doudera), 53. Hrňa (Stránský, Marcinko) – 45. Říčka (Kudrna, Vitouch). Rozhodčí: Mrkva, Stano (SR) – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:3. Využití: 3:0. Diváci: 5400 (vyprodáno).
Třinec: Štěpánek – Doudera, Zahradníček, Musil, Galvinš, Roth, Gernát – Růžička, Vrána, Wolski – Hrňa, Marcinko, Stránský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Dravecký, Novotný, Adamský – Chmielewski. Trenér: Varaďa.