Wolski opět zářil, hattrickem zařídil Ocelářům výhru ve Zlíně

Wojtek Wolski odehrál za Třinec dva zápasy a měl prsty ve všech gólech. Zkušený útočník rozhodl minule v Karlových Varech brankou a přihrávkou o výhře 2:1 v prodloužení, ve Zlíně se podepsal hattrickem a asistencí pod vítězství 4:2.

Václav Varaďa dovedl minulý rok Oceláře k mistrovskému titulu. Archivní foto: Petr Rubal

„Wojtkova forma mě nesmírně těší, hodně nám pomáhá při dlouhodobém zranění Martina Růžičky, který se již v brzké době vrátí. Je to rozdílový hráč, kterého jsme potřebovali. My si šance vytvářeli, nedokázali jsme se ale proměňovat. Wojtek je jeden z hráčů, který nám v tomhle směru velmi pomohl. Toho si velmi vážíme, ceníme si také jeho nasazení a tréninkové morálky. Tohle nám taky velice pomohlo,“ radoval se třinecký trenér Václav Varaďa.

„Wojtkova forma mě nesmírně těší, hodně nám pomáhá při dlouhodobém zranění Martina Růžičky, který se již v brzké době vrátí. Je to rozdílový hráč, kterého jsme potřebovali.“Třinecký trenér Václav Varaďa

Třinec od čtvrté minuty prohrával, Wolski ale ještě v první třetině vyrovnal. Se štěstím, když se jeho střela odrazila do branky od brusle Davida Noska. Matěj Stránský v polovině zápasu v přesilové hře z dorážky otočil skóre, ale Zlín už za 42 sekund srovnal po závaru krok. Wolski tečí strhl ve 35. minutě opět vedení na stranu Ocelářů a v přesilové hře pět na tři zkompletoval v úvodu závěrečné části hattrick.

„Hráli dobře, nás ale podržely přesilovky,“ řekl po zápase novinářům Wolski. „Hodně jsme je trénovali, pomohla také příprava u videa. Jsem rád, že se nám v zápase povedlo předvést věci, které jsme si řekli na tréninku. Dokázali jsme si z něj vzít to podstatné a na soupeře vyzrát,“ pokračoval třiatřicetiletý rodák z polského Zabrze. Hattrick podle svých slov vstřelil naposledy před pár lety v KHL.

Varaďa také vyzdvihl disciplinovaný výkon celého týmu, který měl v utkání jen jednoho vyloučeného. Domácím fanouškům se ale nelíbil metr rozhodčích a poměr vyloučených 6:1, proto zasypali v průběhu třetiny několikrát led kelímky s nápoji.

„Házení láhví na ledovou plochu je věc, kterou na zápasech nechcete vidět, někoho by to mohlo zranit. Je to nebezpečné. Vím, že byli vtaženi do děje, podle mě to ale bylo zbytečné. Musíme respektovat bezpečí hráčů, lidí v ochozech, a především dětí, které na zápas přijdou. Oni nevědí, proč lidé ty láhve hází, tohle prostě nechcete vidět. Doufám, že už se to nebude opakovat,“ podotkl Wolski.

Oceláři sehrají další zápas tuto neděli od 15.00, na svém ledě hostí Olomouc.

Zlín – Třinec 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Žižka (Okál), 31. Honejsek (Freibergs) – 15. Wolski (Doudera, Kundrátek), 30. Stránský (Vrána, Wolski), 35. Wolski (Galvinš, Roth), 45. Wolski (Stránský, Marcinko). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:1, navíc Honejsek (Zlín) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 4849.
Třinec: Štěpánek – Kundrátek, Doudera, Galvinš, Musil, Roth, Gernát – Stránský, Vrána, Wolski – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Martynek – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Chmielewski, Polanský, Adamský – Szturc. Trenér: Varaďa.

Další zprávy z regionu