Závod MajDay dal zabrat, ale bavil

Adrenalinový závod MajDay prověřuje kondici, sílu, rovnováhu, ale i spolupráci dvojic. Účastníci překonávají na trati také originální překážky, a jelikož letošní ročník nesl podtitul Zažij zimu i v létě, tak se v úvodu i běželo na lyžích.

Z řad účastníků se po závodě ozývalo, že byl těžší než v minulých letech. Organizátoři prodloužili trasu z deset na třináct kilometrů a oproti minulým rokům vedla opačným směrem. „Vybíhalo se směrem k Jahodné. Změna byla znát a na posledních kilometrech nám připravili moc silových překážek, to už bylo za trest. Ale opět to byl moc krásný závod. Užili jsme si ho,“ zaznělo od jedné účastnice.

Pořadatelé opět přichystali okolo čtyřiceti překážek. Například naplňování velkého vědra vodou v Olze, tahání těžkého pytle do kopce a zpět, kutálení balíku sena, na kterém musel balancovat partner. Nechybělo ani plížením bahnem, lezení po síti.

Stejně jako loni doběhla do cíle nejdříve dvojice Tomáš Suszka a Jakub Cieslar, tentokrát za hodinu dvacet. Druzí v pořadí ztratili zhruba tři minuty.

V rámci MajDay probíhá i Festival pohybu a organizátoři připravili pro návštěvníky jako velký tahák snow park. Celkově okolo dvaceti sportovních oddílů z Třinecka přibližovalo návštěvníkům během dne svou činnost, děti plnily u stanovišť nejrůznější úkoly. Nejvíce se líbila vzdušná akrobacie z třineckého studia Acrodancers, které vyhrálo anketu.

Podvečer se vendryňský areál proměnil v jednu hudební party, kde se až do pozdních nočních hodin střídaly na pódiu kapely.

Ve fotogalerii jsme použili snímky autorů: Mirek Niedoba, Ivo Poloček, Markéta Wolna a Miroslav Bialožyt

Další zprávy z regionu