Šlápněte do pedálů i na cestě do práce

Více než čtyři tisícovky lidí mohou od jara do podzimu šlápnout ráno do pedálů a vyrazit do práce za brány Třineckých železáren. A nejen ráno, pochopitelně i na odpolední či noční směnu.

Právě tolik lidí má povoleno vjezd do areálu. A už brzy, pokud to počasí dovolí, bude možné povolení zase využít a na kole do práce vyrazit. A nejen to, mohou se i v letošním roce zapojit do výzvy Do práce na kole a zkusit si na jeden měsíc změnit své dopravní návyky a vyměnit dojíždění autem nebo autobusem za kolo.

To je totiž cílem celonárodní výzvy Do práce na kole. Přispět ke zlepšení kondice i nálady. V minulém roce se nejúspěšnějším účastníkem výzvy z Třince a okolí stal cyklista s přezdívkou Bohuš, který najezdil během května 2020 více než tisíc kilometrů do práce právě v Třineckých železárnách.

V letošním roce se huť do jedenáctého ročníku celonárodní výzvy „Do práce na kole 2021“ zapojí společně s městem Třinec. A chystá i samostatnou část soutěže jen pro werkové. Zapojit se může každý ze zaměstnanců. Stačí poslat fotografii celého týmu v tričku výzvy a jmény účastníků s přiřazením provozu či oddělení na email dopracenakole@trz.cz nebo přes facebookovou stránku WerkZone.

Předtím je však potřeba se registrovat do 30. dubna na www.dopracenakole.cz. Čím dříve tak cyklista učiní, o to levnější účastnický poplatek zaplatí. Týmy po zaplacení startovného obdrží speciální tričko, díky kterému mohou navíc získat řadu výhod a slev v rámci akcí „na triko“.

Další zprávy z regionu