Situace s covidem-19 se v našem regionu mírně lepší

Pomalu, ale jistě klesá počet pozitivně testovaných na covid-19 v našem regionu. Dobrou zprávou je, že ubývá i počet covidových pacientů v Nemocnici Třinec a zdravotníci si tak mohou prozatím oddechnout.

V Nemocnici Třinec znatelně ubylo pacientů s covidem-19. Foto: archiv

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák potvrdil trend mírného poklesu, zároveň ale varoval, že se vše může během chvilky změnit.

„Na rozdíl od jiných krajů jsme na tom nyní docela dobře. Klesá i počet hospitalizovaných v nemocnicích a příznivě se projevuje vakcinace na množství nakažených lékařů i ostatního personálu v nemocnicích,“ zhodnotil situaci hejtman po zasedání krizového štábu s tím, že i tento týden bude pokračovat vakcinace lidí.

Ivo Vondrák také upozornil, že nemocnice mohou teoreticky očekávat, že do nich budou převezeni covidoví pacienti z jiných krajů.

Příznivý trend potvrdila i mluvčí Nemocnice Třinec Irena Sikorová Nožková: „Ke včerejšímu dni jsme měli deset pacientů s covidem-19. Dobrou zprávou je, že ubylo také nakažených zaměstnanců, kterých je rovněž deset.“

K 8. únoru bylo na Třinecku 224 nakažených koronavirem (1. února to bylo 262). Na Jablunkovsku bylo pozitivních 76 (1. února to bylo 86) a na Českotěšínsku 117 lidí (1. února to bylo 153).

Další zprávy z regionu