Charita vydala průvodce. Poradí, jak se zbavit dluhů

Jak se zbavit dluhů radí nová informační brožura preventivních služeb. Lze ji získat v Charitní poradně na Ostravské ulici v Českém Těšíně.

Brožura radí, jak na dluhy. Foto: Charita

Stručný průvodce oddlužením aneb jak z dluhové pasti – tak zní celý název publikace, na jejímž vzniku se podíleli vedoucí sekce prevence Charity Český Těšín Jana Turoňová a sociální pracovníci poradny pro finanční tíseň Michal Kawulok a Tereza Čerešňová. Zabývají se problematikou oddlužení a odpovídají na nejčastější dotazy, se kterými se klienti na poradnu nejčastěji obracejí ve chvíli, kdy se ocitnou v nouzi.

„Hlavním impulzem pro vznik této informační brožury zabývající se oddlužením byla skutečnost, že v České republice se v Centrální evidenci exekucí nachází téměř 800 tisíc lidí, kteří se ocitli v dluhové pasti, přičemž je proti nim vedeno více než čtyři miliony exekucí. Podle údajů Exekutorské komory má v současné době exekuci téměř 39 tisíc mladých lidí mezi 18. a 26. rokem života a 66 tisíc dlužníků s exekucí je starších 65 let,“ sdělila jedna z autorů publikace Jana Turoňová. Dodala, že další tisíce lidí mají dluhy, které nedokáží splácet, a reálně jim hrozí exekuce.

Brožura vznikla v rámci projektu Podpora rodin na Těšínsku, který financoval Moravskoslezský kraj. K vyzvednutí je v Charitní poradně na Ostravské ulici v Českém Těšíně. „Brožuru rozdáváme našim klientům, aby si ji mohli doma v klidu prostudovat. K dispozici ještě máme 20 až 30 výtisků. Plánujeme nové aktualizované vydání,“ dodala Jana Turoňová.

Další zprávy z regionu