Dobré jídlo i hudba pobaví Třinec

Do města oceli a hokeje míří kvalitní gastronomie a spousta zábavy. Třinec Gastro Show má ambice přinést lidem jen ty nejlepší kulinářské zážitky. 28. květen 2023 se tak má zapsat do historie Třince jako den, kdy vznikla nová tradice.

Hamburgery a další spoustu dobrot ochutnají lidé na show plné dobrého jídla. Foto: pořadatelé

Třinec Gastro Show pořádá město ve spolupráci s restauracemi, knihovnou, kinem Kosmos, Trisií i STaRSem. „Dobré jídlo spojuje a my chceme, aby Třinec Gastro Show přilákala hodně obyvatel našeho města. Věřím, že takovou akci uvítají a přijdou se pobavit celé rodiny,“ podotkla primátorka Věra Palkovská.

O festival se stará Tomáš Nový. Především proto, že má s obdobnými akcemi letité zkušenosti. „Bude se konat na prostranství před Trisií, kde bude hlavní stage a stánky restaurací. Do Třince dorazí zvučná kuchařská jména. Šéfkuchaři budou vařit na pódiu a ukážou lidem kulinářské postupy. Uvařené porce samozřejmě rozdají přihlížejícím. Nebude scházet velkoplošná obrazovka, aby se na detaily mohl dívat každý,“ nastínil Tomáš Nový.

Děti jsou vítány
Další dějiště festivalu bude lákat k návštěvě hlavně děti, zóna pro ně vznikne vedle budovy kulturního domu. I tam bude stage, kde malým labužníkům uvaří masterchefka Eva Tomečková neboli Evičenstvo.

Malí návštěvníci se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej, na hudbu, tanec a spoustu soutěží. „Přijede i hodně oblíbená dětská kapela Bombarďák, která to pořádně rozjede a navodí tu pravou festivalovou atmosféru,“ prozradil Tomáš Nový. Děti podle něj potěší i pořádná dávka dobrot. Uvítají určitě i místní kopečkovou z rodinné zmrzlinárny.

Jen dobroty či bobroty
Třinec Gastro Show chce návštěvníkům představit moderní trendy v gastronomii. Návštěvníci budou moci ochutnat špičková jídla z našeho regionu i ze vzdálenějších míst. „Jsem rád, že dorazí například borci z Polska Polish BBQ Mafia,“ poukázal Tomáš Nový. Pozval i foodtruckovou legendu Petra Baiera z Fully Belly Bistra. Cílem akce je přivést do Třince jen kvalitní koncepty.

K jídlu super muzika
Na akci se návštěvníci krom ochutnávání dobrot také pobaví. Sotva pódium opustí šéfkuchaři, bude patřit muzikantům. Nejprve vystoupí známá českotěšínská kapela Izabel. Po ní to rozbalí ostravští Buty. Ale to není všechno. Součástí festivalu bude i program kina Kosmos, které připravuje pro diváky sérii filmů, samozřejmě s gastrotematikou. Diváci zhlédnou nejprve pohádky Mlsné medvědí příběhy a pak Karlíka a továrnu na čokoládu. Zajímavý bude singapursko-japonsko-francouzský snímek Bistro ramen nebo komediální horor Menu.
Se svým programem přijde i knihovna.

Předzvěst Pojezu
Třinec Gastro Show se letos koná poprvé. Příští rok by už mohla být součástí festivalu, který pořádá Moravskoslezský kraj. Jmenuje se Pojez. „Tato akce se koná na několika místech v kraji. Minulý rok ukázal, jak moc lidem chyběly gastrofestivaly, a Pojez byl velice úspěšný. Doufám, že se nám podaří dostat ho i k nám do Třince,“ věří Tomáš Nový.

Zábava pomůže
Ještě jeden rozměr má mít festival, a to charitativní. „Spojili jsme se s Rokáčem z Jablunkova, který se rozhodl pomoci dvouleté Terezce z Třince, která trpí Alexandrovou chorobou. Vybrané peníze půjdou na podpůrnou léčbu a rehabilitaci dívenky,“ dodal Nový.

Další zprávy z regionu