Handicapovaní půjdou na Sněhurku díky sbírce zdarma

Premiéra show na ledě Sněhurka klepe na dveře. Po dnešku se na ni těší i 102 klientů Centra sociální pomoci Třinec, kteří navštěvují denní stacionáře Paprsek a Radost.

Primátorka Věra Palkovská předává malé dívce vstupenky na Sněhurku. Foto: mr

Je to díky sbírce, kterou vyhlásilo kulturní centrum Trisia. „Naším cílem je, aby muzikál vidělo co možná nejvíce dětí. Proto nás napadla myšlenka uspořádat sbírku a za utržené peníze nakoupit vstupenky těm, kteří by si je sami koupit nemohli,“ vysvětlila ředitelka Trisie Stanislava Hauerová. Sbírku trefně nazvali Sněhurka (všem) dětem.

V pátek 21. září předala primátorka Třince Věra Palkovská spolu se Stanislavou Hauerovou 102 vstupenek dětem i dospělým ve stacionáři Paprsek. „Moc mě těší, že je vám můžu dát. Doufám, že se vám bude Sněhurka líbit a budete na ni dlouho vzpomínat,“ usmála se primátorka na děti.

Do této sbírky se zapojilo Statutární město Třinec, Trisia a další tři firmy. „Jsem nesmírně rád, že si na nás a naše handicapované klienty vzpomněli. Mnozí z nich by si opravdu návštěvu představení nemohli dovolit,“ kvitoval sbírku ředitel centra Kamil Raszka.

Všichni, kteří chtějí přispět na sbírku, se mohou zapojit několika způsoby. Pokud spolupracují s organizací, kterou by chtěli podpořit, mohou prostřednictvím této sbírky zakoupit vstupenky přímo jí. Pokud však s žádným takovým zařízením podobným způsobem nepracují, mohou zaslat libovolný finanční obnos a zvolit organizaci z nabídky TRISIA, a.s., které by chtěli vstupenky zakoupit.

Přispět může každý, a to na transparentní účet: 115-6986100207/0100. Společnost Trisia pak na každých devět vstupenek poskytne ze svých prostředků desátou zdarma. Sbírka končí 31. ledna 2019.

V právě připravovaném muzikálu Sněhurka na ledě zažije Česká republika poprvé unikátní spojení ledové show a živé hudby Vašo Patejdla.  Premiérově se příběh odehraje 5. října v Třinci a následovat bude tour po jedenácti největších městech Česka.

Další zprávy z regionu