Kino Kosmos vysílá vesmírné pozdravy

Třinecké kino Kosmos sice už několik měsíců nemůže promítat filmy pro veřejnost, zimním spánkem ale nespí. Vysílá vzkazy všem divákům a snaží se je povzbudit a dodat naději, že už brzy bude zase lépe.

V kině Kosmos se dříve pouštěly nejen filmy, ale konaly se tam například i cestovatelské besedy. Foto: Kosmos

Netradičním způsobem se pokusili třinečtí kinaři navázat spojení s diváky, se kterými se už delší dobu nemohou potkávat v přítmí kinosálu. Oslovili známé i neznámé tváře, milovníky kina a filmu, a vybídli je k natočení krátkých videopříspěvků o tom, co pro ně kino znamená, co pozoruhodného v něm zažili a na jaký film se těší. Takzvaná Kosmos výzva rozhodně nezapadla.

„Byli jsme velmi mile překvapeni, že se v průběhu 14 dní do naší výzvy zapojily na dvě desítky diváků, kterým se evidentně po kině stýská,“ nadšeně líčí ředitelka kina Regina Szpyrcová. „Jejich vzpomínání a vzkazy nám zvedly náladu a podnítily v dalších přípravách a plánech do budoucna,“ řekla dojatě.

Všichni si pamatujeme na nějaký zážitek spojený právě s tímto místem, řekli si třinečtí kinaři a spolu s nimi i oslovení diváci, jejichž videovzkazy si nyní mohou lidé poslechnout na facebookovém profilu kina a na webu.

Návštěvníci tam například zjistí, jaký film naposledy viděly známé Třinečanky, zpěvačka Ewa Farná a herečky Gabriela Mikulková či Michaela Dolinová, jakou vtipnou vzpomínku mají na zdejší kino hudebník místní kapely BLAF Tomáš Tománek a třinecká primátorka Věra Palkovská, nebo na co se po znovuotevření kina chystá fotografka Dara Kuźmic.

Další zprávy z regionu