Historicky první velikonoční jarmark přilákal více než dvě stovky návštěvníků a užili si ho jak dospělí, tak i děti. Mnozí měli možnost poprvé vidět na vlastní oči stará tradiční řemesla, jako předení na kolovrátku, mykání vlny, tkaní na tkalcovském stavu či zhotovování provazů. To vše kdysi patřilo k salašnickému životu.
Své řemeslo předváděl řezbář i košíkář a příležitost uplést si vlastníma rukama pomlázku ocenili pánové i kluci. Ženy lákaly ukázky zdobení kraslic různými technikami, od škrábání po voskovou batiku. Děti si mohly vyrazit na přívěscích z kůže těšínský kvítek. Pozornost lákaly výrobky z bylinek v podobě různých tinktur.
Na jarmarku nemohly chybět včelařské produkty, počínaje medem, přes medové dobrůtky, medovinu až po kosmetiku a svíčky z včelího vosku. Největší atrakcí pro děti pak byla živá zvířátka, jako králíci, kachny a ovečky.
Na jarmark dorazil dokonce flašinetář, který melodiemi ze své hrací skříňky s klikou připomněl kouzlo starých časů. Příjemným zpestřením akce byla vystoupení folklorních souborů Slezanek a Slezan. Malí tanečníci představili v několika blocích jarní zvyky, jako vynášení Mařeny nebo kolední chození s „gojičkem“. Zájemci o lidové zvyky si poslechli přednášku o Velikonocích a jarních obyčejích v lidové tradici.
Program byl vskutku bohatý a rozmanitý. Velikonoční nálada vládla všude a návštěvníci podlehli jejímu kouzlu. „Jsme rádi, že i přes nepřízeň počasí se akce povedla, přišlo hodně lidí a náležitě jsme uvítali blížící se svátky jara, jedno z nejhezčích období roku,“ řekla Pavlína Badurová, vedoucí Historické budovy Muzea Těšínska.