Očkování seniorů začíná už i v Třinci

Lidé starší 80 let se mohou nechat očkovat proti covid-19. Od čtvrtku se s vakcinací začne také v Nemocnici Třinec. Zájemci se mohou registrovat na stránkách https://crs.uzis.cz/.

Lepší epidemické situaci nepochybně pomáhá i očkování. Foto: nemocnice

Nemocnice Třinec dnes začíná s očkováním seniorů. Místo na vakcinaci vyčlenila v prvním patře na oddělení lůžkové rehabilitace. Bude v provozu od 7 do 15 hodin.

Pokud senioři on-line registraci nezvládnou, mohou se obrátit na telefonní linku ministerstva zdravotnictví – 1221 nebo na speciální linku Moravskoslezského kraje – 800 720 210, a to každý den v době od 8 do 18 hodin. Informační linky zřizují i některé obce a města.

„V případě, že nemůže pomoci rodina, známý nebo lékař a nedaří se dovolat na linku ministerstva zdravotnictví 1221, mohou se zájemci o očkování obrátit také na telefonní linky města Třinec – 774 749 870, 774 749 872 a 604 659 567, a to ve dnech pondělí až pátek v době od 8 do 13 hodin,“ poradil například lidem náměstek primátorky Radim Kozlovský.

Zájemce o registraci by si měl dopředu nachystat tyto údaje – jméno a příjmení, místo trvalého pobytu, rodné číslo, název nebo číslo zdravotní pojišťovny a kontaktní mobilní telefonní číslo. „Významně se tím urychlí komunikace při samotné registraci do centrálního rezervačního systému očkování. Po registraci obdrží zájemce potvrzující SMS zprávu, že registrace proběhla v pořádku,“ doplnil náměstek.

Ve chvíli, kdy bude v očkovacím centru dostatek vakcín, přijde registrovanému zájemci na mobil zpráva o možnosti rezervace termínu očkování a ověřovací kód pro samotnou rezervaci.

Další zprávy z regionu