Práce na kostelíku v Gutech běží podle plánu

Právě v těchto dnech tesaři pilně pracují na interiéru kostelíku v Gutech. Práce pokračují podle plánu tak, aby byl svatostánek v květnu hotový. Koronavirus brzdí činnosti řemeslníků naštěstí jen mírně.

Ještě chybí dodělat interiéry a kostel bude v květnu hotový. Foto: mr

Kostelík v Gutech pomalu, ale jistě dostává svou konečnou podobu. Zatímco hrubá stavba byla dokončena minulý rok, vevnitř toho ještě schází dodělat hodně. „V současné době máme hotový strop, ochozy a dveře. Jsou udělány rozvody, elektroinstalace i zabezpečení budovy a ozvučení,“ uvedl vedoucí stavebního odboru ostravsko-opavské diecéze Václav Kotásek.

V nastávajících dnech se řemeslníci pustí do podlah. Bude tvořená dlažbou a částečně dřevem. „Dlažba už je téměř připravena. Ve výrobě je oltář a také varhany,“ upřesnil Kotásek. Jak také řekl, harmonogram prací se zatím daří víceméně dodržet.

„V květnu bychom měli mít kostelík hotový. Na druhou stranu se už stalo, že některý z pracovníků byl doma v karanténě, takže se práce mírně zpozdily. Naštěstí zatím covid do průběhu stavby nepromlouvá výrazně, takže se snad plán podaří dodržet,“ doplnil.

Více si přečtete v dnešním Třineckém hutníku.

Další zprávy z regionu