Žáci ze zdravky obětovali prázdniny

Letní prázdniny jsou v plném proudu, přesto se řada žáků z Agel Střední zdravotnické školy v Českém Těšíně rozhodla vypomáhat ve zdravotnických zařízeních. Sluníčko a pohodu dobrovolně vyměnili za výpomoc tam, kde je potřeba.

Budoucí zdravotnice obětovala prázdniny a chodí vypomáhat do nemocnice. Foto: Agel

Přes 40 žáků se dobrovolně přihlásilo k letní brigádě ve zdravotnických zařízeních skupiny Agel. Jedná se převážně o žáky třetích ročníků, tedy o budoucí maturanty v následujícím školním roce.

„Žáci si přes léto zvolili formu brigády v nemocnicích Agel Český Těšín, v Třinci-Podlesí a v Ostravě. Aktivita žáků a chuť do práce nás velmi mile překvapila. Těší nás, že i přes léto se chtějí vzdělávat a prakticky se tak připravovat na maturitní zkoušku,“ chválila zástupkyně ředitele Agel Střední zdravotnické školy Alžběta Panáková. Upozornila, že odborná praxe je jednou z částí maturitní zkoušky, na kterou škola klade velký důraz.

Žáci si na konci školního roku sami zvolili nemocniční zařízení a oddělení, které by rádi během prázdnin navštěvovali. Jejich přítomnost na odděleních během léta ocenili i zaměstnanci. „Třetí ročník je obrovsky akční. Žáci se hlásili na brigádu již během jejich povinné odborné praxe v průběhu školního roku. Zvolili si oddělení, kde by rádi pracovali, a my jsme jim vyšli maximálně vstříc,“ řekla personální manažerka Nemocnice Agel Ostrava-Vítkovice Lucie Balcarová.

Většina žáků vykonává funkci sanitáře na odděleních neurologie, interní JIP, chirurgie nebo na interním příjmu. Někteří nastoupili například i do odběrového místa těšínské nemocnice. „Téměř celé letní prázdniny trávím na chirurgickém oddělení. Jsem tady velice spokojená, je zde příjemný personál a musím říct, že jsem se naučila odpovědnosti,“ připustila žákyně třetího ročníku oboru praktická sestra Karolína Holubová.

Další zprávy z regionu